„InsSAT – Satellites in Insurance” tak właśnie brzmi nazwa naszego pierwszego projektu, wspieranego przez ESA, który realizujemy wspólnie z Centrum Teledetekcji Instytutu Geodezji i Kartografii. Oficjalne rozpoczęcie projektu miało miejsce na spotkaniu Kick-off, które odbyło się 12.06.2019 w siedzibie ESA (Europejska Agencja Kosmiczna) w Harwell. Do 2021 roku planujemy dostarczyć firmom ubezpieczeniowym produkty teledetekcyjne, które będą dostępne poprzez dedykowany system dla sprzedaży, likwidacji i oceny ryzyka.
InsSAT jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na zastosowanie danych teledetekcyjnych w ubezpieczeniach rolnych przez firmy ubezpieczeniowe. By nie obarczać ich kosztami prowadzenia badań nad produktami teledetekcyjnymi i budową systemu, napisaliśmy wniosek badawczy i zaprosiliśmy je do współpracy podczas tworzenia rozwiązań, tak aby jak najlepiej dostosować je do potrzeb branży ubezpieczeniowej oraz pokazać wady i zalety możliwych rozwiązań.
Wartość składek ubezpieczeń upraw w Polsce wciąż wzrasta.
W ramach projektu prowadzimy warsztaty, pokazujące ubezpieczycielom możliwości zastosowania różnego rodzaju danych oraz ich dostosowania do potrzeb branży ubezpieczeniowej. W zamian otrzymujmy informacje, czy proponowana postać danych jest przydatna oraz jak powinniśmy ją wzbogacić lub w jakiej formie dostarczyć.
Produkty, które opracowujemy dotyczą sprzedaży ubezpieczeń oraz likwidacji szkód w zakresie:
- złego przezimowania upraw ozimych;
- suszy;
- wyznaczania terminu ścięcia uprawy;
- przymrozków wiosennych;
- ubezpieczeń zabudowy rolnej;
- automatyzacji pomiarów terenowych.
Nasze produkty powstają w wyniku połączenia danych teledetekcyjnych z algorytmami sztucznej inteligencji. Prowadzimy badania, które w ciągu kilku okresów wegetacyjnych pozwolą na dostosowanie modeli uczenia maszynowego do każdych warunków pogodowych. Wszystkie opracowywane modele weryfikujemy w terenie, dzięki czemu mamy pewność, że dostarczamy produkty o najwyższej dokładności.
Niedawno zakończył się proces sprzedaży ubezpieczeń upraw ozimych, oczekujcie kolejnych wpisów o naszych rozwiązaniach związanych z tym procesem!
Po więcej informacji na temat projektu kliknij TUTAJ.