Nasz pierwszy projekt w ESA

Nasz pierwszy projekt w ESA

13/01/2020

„InsSAT – Satellites in Insurance” tak właśnie brzmi nazwa naszego pierwszego projektu, wspieranego przez ESA, który realizujemy wspólnie z Centrum Teledetekcji Instytutu Geodezji i Kartografii. Oficjalne rozpoczęcie projektu miało miejsce na spotkaniu Kick-off, które odbyło się 12.06.2019 w siedzibie ESA (Europejska Agencja Kosmiczna) w Harwell. Do 2021 roku planujemy dostarczyć firmom ubezpieczeniowym produkty teledetekcyjne, które będą dostępne poprzez dedykowany system dla sprzedaży, likwidacji i oceny ryzyka.

 

InsSAT jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na zastosowanie danych teledetekcyjnych w ubezpieczeniach rolnych przez firmy ubezpieczeniowe. By nie obarczać ich kosztami prowadzenia badań nad produktami teledetekcyjnymi i budową systemu, napisaliśmy wniosek badawczy i zaprosiliśmy je do współpracy podczas tworzenia rozwiązań, tak aby jak najlepiej dostosować je do potrzeb branży ubezpieczeniowej oraz pokazać wady i zalety możliwych rozwiązań.

 

Wartość składek ubezpieczeń upraw w Polsce
Wartość składek ubezpieczeń upraw w Polsce wciąż wzrasta.

 

W ramach projektu prowadzimy warsztaty, pokazujące ubezpieczycielom możliwości zastosowania różnego rodzaju danych oraz ich dostosowania do potrzeb branży ubezpieczeniowej. W zamian otrzymujmy informacje, czy proponowana postać danych jest przydatna oraz jak powinniśmy ją wzbogacić lub w jakiej formie dostarczyć.

 

Produkty, które opracowujemy dotyczą sprzedaży ubezpieczeń oraz likwidacji szkód w zakresie:

  • złego przezimowania upraw ozimych;
  • suszy;
  • wyznaczania terminu ścięcia uprawy;
  • przymrozków wiosennych;
  • ubezpieczeń zabudowy rolnej;
  • automatyzacji pomiarów terenowych.

 

Nasze produkty powstają w wyniku połączenia danych teledetekcyjnych z algorytmami sztucznej inteligencji. Prowadzimy badania, które w ciągu kilku okresów wegetacyjnych pozwolą na dostosowanie modeli uczenia maszynowego do każdych warunków pogodowych. Wszystkie opracowywane modele weryfikujemy w terenie, dzięki czemu mamy pewność, że dostarczamy produkty o najwyższej dokładności.

 

Niedawno zakończył się proces sprzedaży ubezpieczeń upraw ozimych, oczekujcie kolejnych wpisów o naszych rozwiązaniach związanych z tym procesem!

 

Po więcej informacji na temat projektu kliknij TUTAJ.

OPEGIEKA Sp. z o.o.

Kliknij tutaj po wskazówki dojazdu.

Siedziba firmy

Aleja Tysiąclecia 11

82-300 Elbląg

tel. +48 (55) 237 60 00

fax +48 (55) 237 60 01

Adres e-mail:

lab@opegieka.pl

Oddział w Warszawie

ul. Grzybowska 80/82 lok. 700

00-844 Warszawa